Spor Faaliyetleri

        Okulumuzda beden eğitimi ve spor faaliyetleri; öğrencilerimizin kendilerini en iyi ifade edebildikleri, paylaşımı ve ortak düşüncelerini somutlaştırabildikleri , "değer verilme ve anlaşılma" duygularını tadarak yaşayabildikleri sosyal bir ders olarak yürütülmektedir.
        Öğrencilerimizden beklediğimiz okul genel başarısındaki yüksek performans; bireyin fiziksel yorgunluğuna rağmen disiplinli olma, sistemli davranma, başarma ve zevk alma gibi duygularının dengelenmesiyle elde edilmektedir. Bu anlayışla eğitim öğretim programları ve konuların seçiminde, öğrencilerin ilgi ve ihtiyaçları öncelikle göz önünde bulundurulmakta ve hem fiziksel hem de ruhsal yönden sağlıklı bireylerin yetişmesi hedeflenmektedir.
        Derslerimiz spor kulübü, basketbol, voleybol, hentbol, futbol, atletizm, step-dans, branşlarında ve okul içi, okullar arası müsabakaları kapsayan bir programdan oluşmaktadır.
        Bu programın değerlendirilmesinde; öğrencinin kendi yetenekleri, disiplin, ilgi, çaba, derse katılım ve ders dışı davranışlar ön plandadır. Beceri ölçümüne dayalı değerlendirme yapılmamakta olup, değerlendirme ölçek ve yöntemi önceden öğrencilere açıklanmaktadır.
        Yıl içindeki resmi tören ve kutlamalara uygun olarak gösteri, dans ve sportif faaliyetler yürütülmekte, okul içinde sınıflar arası masa tenisi, satranç, futbol, basketbol, voleybol, branşlarında yarışmalar düzenlenmektedir. Okul aile birliğinin düzenlediği hafta sonu kurslarında öğrencilerimizin ilgi duydukları cimnastik kursu her yıl olduğu gibi bu yılda uygulanmaktadır. Yılsonu gecelerimizde grup çalışmasını, karşılıklı dayanışmayı, paylaşmayı ve sosyalleşmeyi öğretmek için yöresel danslarımızdan, dünya danslarından figürler öğretilmekte ve siz değerli velilerimize sunulmaktadır.
        Spor boş zamanını değerlendirme uğraşısı değildir, zaman ayrılması gereken bir yaşam dilimidir. Unutulmamalıdır ki spor yapan insan zekâsını geliştirir. 

comlogoecogeothekanadalogo.pngtubitak.jpgmatematik_logo3.jpgYGA2.jpgBTEC Logo K12NET Logo

E-Bülten Üyeliği

 Üye olduğunuz taktirde e-bülten olarak önemli gelişmeleri sizinle paylaşırız.
E-Posta:

 

İLETİŞİM

TED Malatya Koleji İnönü Üniversitesi Yerleşkesi - MALATYA

  • Tel: +90 422 341 03 73
  • Fax: +90 422 341 11 36

Sosyal Medya

Sosyal medyadayız. Bizi takip edin.

FacebookTwitterYouTubeInstagramVimeoRss

QR-Kodu

QR-Code dieser Seite

YÖNETİCİ GİRİŞİ