Anaokulumuz da  bu hafta süresince tutumlu olmanın ve yerli malı kullanmanın önemi hakkında sohbet edip etkinlikler yaptık. Öğrenciler ailelerinin gönderdiği yerli gıda ürünlerini kutlama eşliğinde daha bilinçli bir şekilde tükettiler.

In our kindergarten this week we have organized activities to talk about the importance of being frugal and using domestic foods.The students consumed the domestic food products sent by their families in a more conscious way

Çarşamba, 12 Aralık 2018 11:36

Cooking Club Günleri"Cooking Club Days"

Cooking kulübü olarak mutfağı eğlenceli bir sınıf olarak düşünüp öğrencilerin el becerilerini geliştirme,  arkadaşlık ilişkileri güçlendirme, birlikte iş yapabilme, sorumluluk alma ve dikkatli davranışlarda bulunma gibi bilişsel ve psiko-motor becerilerini geliştirecek beceriler ile pastalar ve sevilen yiyecekler yaparak öğrencilerimize eğlenceli öğrenme tekniği ile uygulamalı öğrenme imkânları sunmuş olduk.

As the cooking club, we think of the kitchen as an entertaining class, and develop cognitive and psycho-motor skills such as improving students' hand skills, strengthening friendship, doing business together, taking responsibility and acting with cautio. We have provided practical learning opportunities with fun learning technique by making cakes and loved foods.

Çarşamba, 12 Aralık 2018 11:26

10Aralık İnsan Hakları ve Demokrasi Haftası

6. sınıf öğrencileri 10 Aralık insan Hakları ve Demokrasi haftası sebebiyle hazırladıkları pankartlarla farkındalık yarattılar.

 

Grade 6 students created awareness by the banners they prepared on the 10th of December due to the week of Human Rights and Democracy.

Salı, 11 Aralık 2018 13:12

Su Roketi Yapımı”Water Rocket”

Atık malzemeler ile okulumuzda eğitim öğretimi zenginleştirecek çalışmalardan biri olan su roketi yapımı gerçekleştirildi. Çöpe attığımız pet şişelerden yapılan roketlerin yakıtı olarak şişe hacminin ⅓ veya ½ oranında su kullanılıp, su basıncın etkisiyle aşağıya doğru itilerek, roketin de aynı büyüklükte olması koşuluyla zıt yönlü bir kuvvetle yukarı doğru itilmesiyle yapılan su roketleri sayesinde öğrenciler, derste teorik olarak gördükleri bilgileri uygulama imkânı bulmuş oldu.

We made water rocket which is one of the works that will enrich the education in our school with waste materials. We had the opportunity to apply the information that they learned theoretically in the lesson with the rockets made from the pet bottles

6. sınıf öğrencilerimiz, Fen Bilgisi Uygulama derslerinin "Dolaşım Sistemi" konusunun içinde yer alan "Tansiyon ve Nabız" kavramlarını uygulamalı olarak öğrenme fırsatı buldular. Kalbin atışının atardamarlarda hissedilmesi olayına nabız, kan basıncı olarak bilinen kavrama ise tansiyon denmektedir. Tüm bu teorik bilgileri uygulamalı olarak öğrenen öğrencilerimiz kalıcı bilgi edinme tekniği sayesinde tansiyon aletiyle tansiyon ölçmeyi ve kavramları öğrenmiş oldular.

Grade 6 students had the opportunity to learn the concepts of Blood Pressure and Pulse, which are included in the Circulatory System of Science Lesson. Heart beat felt in the arteries is called pulse. Our students, who have learned all these theoretical information in practice, have learned the methods of blood pressure measurement and concepts by means of the technique of obtaining permanent information

3 - 9 Aralık tarihleri arasında dünyada milyonlarca öğrencinin katıldığı “Hour Of Code” (Kodlama Saati) etkinliğine, 2.3.4. ve 5. sınıf öğrencilerimizle katıldık. Öğrencilerimiz, verilen kodlama görevlerini başarıyla tamamlayıp sertifikalarını almaya hak kazandılar. 

 

 

We attended the Hour of Code activity that millions of students are involved around the world with our 2.3.4. and 5th grade students between December 3 and 9. Our students were awarded the certificates after successfully completing the given coding tasks.

 

Türk Eğitim Derneği Burslu Öğrenciler Koordinatörlüğünün “Genç Meşale Gelişim Programı” adı altında2015-2016 Öğretim Yılından beri TEB (Tam Eğitim Burslu) öğrencilere, düzenlediği gelişim programının ilk etkinliği bu yıl Ankara Neva Palas Otel’de gerçekleşti.

TEB’li 18 öğrenci ve danışmanın katıldığı bu programa, okulumuzdan Aleyna SARIOĞLU isimli öğrencimiz ve bir öğretmen katıldı. Ankara’da program boyunca; TED Üniversitesinde alanında uzman ve başarılı öğretim üyelerinin öğrencilere yaptırdığı etkinlikler ile etkili sunum hazırlama ve etkili konuşma konularında sunumlar gerçekleştirdilerÖğrencilerinkişiselgelişimlerineveliderlikyönlerinekatkıdabulundular

 

 

The first event of the development program, which has been held since 2015-2016 Education year by Young TorchDevelopment Program of the Turkish Education Association Scholarship Students Coordinator, took place at Neva PalasHotel in Ankara this year.

 Our student Aleyna SARIOĞLU and a teacher attended the program which hosted 18 scholarship students and advisors as well. During the program in Ankara; At TED University, the studentsparticipated in the activities about the preparation of effective presentations and effective speakingwith the help ofthe experts and the successful lecturers in the field. They contributed to students' personal development and leadership.

 

İnönü Üniversitesi Sosyal ve Entelektüel Faaliyetler Topluluğu( İNÜSEFT) tarafından 3-6 Aralık tarihlerinde düzenlenen “Söz düşün ’ce kâğıda” temalı 2. Edebiyat Günlerine davet edilen okulumuz öğretmen ve öğrencileri İnönü Üniversitesi Ahmet Yesevi Konferans Salonunda Türkiye’nin birbirinden değerli yazarları ile bir araya gelme fırsatı buldu.

4 Aralık 2018 Salı günü Türk edebiyatının değerli yazarlarından Müslüm filminin ve Şahsiyet adlı dizinin senaristi; Kayra ve Kinyas, Daha kitaplarının yazarı Hakan GÜNDAY'ın ve 6 Aralık 2018 Perşembe günü ise "Dünyayla Söyleşen Şair” olarak anılan Ataol BEHRAMOĞLU'nun edebi söyleşilerine katılıp soru cevap şeklinde edebiyat hakkında merak edilenlere yanıt bulduk. Bizi bu güzel sanatsal ve entelektüel etkinliğe davet eden ve Edebiyat Günleri düzenleyen İnönü Üniversitesi Sosyal ve Entelektüel Faaliyetler Topluluğu(İNÜSEFT) ekibine teşekkür eder, başarılı çalışmalar dileriz.

Our students and the teachers, who were invited to the 2nd Literature Days themed “Söz Düşün’ce Kağıda” that was held in 3-6 December by Inonu University Social and Intellectual Operations Group (İNÜSEFT), had the chance to see the precious authors in Turkey.

We found answers to the things we wonder about literature in the discussions with Kayra and Kinyas ,the scriptwriter of Müslüm and Şahsiyet and one of the most valuable writers of Turkish literature On Tuesday, December 4, 2018,  Hakan GÜNDAY, the author of Daha books and Ataol BEHRAMOĞLU, who was called as “The Poet Talking to the World” on Thursday, December 6, 2018. We would like to thank the Inonu University Social and Intellectual Activities Group (İNÜSEFT) team for organizing the Literature Days

6. sınıf ve 7.sınıf öğrencilerimiz sistemleri ve hücre bölünmelerini somut olarak öğrenirken organların yerini ve mitoz- mayoz bölünmelerini model üzerinde  gösterdiler. Kazanıma  uygun olarak hazırladıkları sistem modellerini sergileyen öğrencilerimizin, hazırladığı iskelet sistemi, sindirim sistemi, boşaltım sistemi, solunum sistemi gibi modeller, okulumuz öğrencileri tarafından beğeni ile izlendi. Emeği geçen Fen Bilimleri Zümre öğretmenleri ve öğrencilerine teşekkür ederiz.

Our 6th and 7th grade students demonstrated the systems and cell divisions as well as the location of the organs and mitosis and meiosis divisions. Our students, who exhibited the system models according to the objectives, were followed with appreciation with the works of the skeletal system, digestive system, excretory system, models such as the respiratory system. We would like to thank the teachers of the Science Department and our students.

2012 yılında imzalanan “TED-Kanada Kısa ve Uzun Dönem Öğrenci Değişim Programları” kapsamında Türk Eğitim Derneği Okulları olarak her sene başarı ile uygulanan, birçok öğrencimizin eğitim ve kariyer hayatlarını şekillendiren TED Kanada Değişim Programlarının bilgilendirme sunumu, Uluslararası Programlar Uzmanı Emre Oral tarafından öğrencilerimize ve velilerimize yapıldı.

Öğrencilerimizin hem yabancı dil düzeylerini üst seviye taşıyan hem de kültürel paylaşımlar sayesinde hayata bakış açılarının gelişmesini sağlayan programda, uluslararası düzeyde hala aktif olarak eğitim gören liseli kolejlilerimizin de anıldığı program sunumu,  ilgi ile dinlendi.

 

Within the TED-Canada Short and Long Term Student Exchange Programs signed in 2012 which have been successfully implemented every year by the Turkish Education Association Schools, we provided information about TED Canada Exchange Programs which shaped the education and career lives of many of our students

In the program, which provides the students with a high level of foreign language level and cultural perspectives to improve their perspective on life, the presentation was listened with interest by our high school students

2012 yılında imzalanan “TED-Kanada Kısa ve Uzun Dönem Öğrenci Değişim Programları” kapsamında Türk Eğitim Derneği Okulları olarak her sene başarı ile uygulanan, birçok öğrencimizin eğitim ve kariyer hayatlarını şekillendiren TED Kanada Değişim Programlarının bilgilendirme sunumu, Uluslararası Programlar Uzmanı Emre Oral tarafından öğrencilerimize ve velilerimize yapıldı.

Öğrencilerimizin hem yabancı dil düzeylerini üst seviye taşıyan hem de kültürel paylaşımlar sayesinde hayata bakış açılarının gelişmesini sağlayan programda, uluslararası düzeyde hala aktif olarak eğitim gören liseli kolejlilerimizin de anıldığı program sunumu,  ilgi ile dinlendi. 

Within the TED-Canada Short and Long Term Student Exchange Programs signed in 2012 which have been successfully implemented every year by the Turkish Education Association Schools, we provided information about TED Canada Exchange Programs which shaped the education and career lives of many of our students.
 
In the program, which provides the students with a high level of foreign language level and cultural perspectives to improve their perspective on life, the presentation was listened with interest by our high school students.

comlogoecogeothekanadalogo.pngtubitak.jpgmatematik_logo3.jpgYGA2.jpgBTEC Logo K12NET Logo

E-Bülten Üyeliği

 Üye olduğunuz taktirde e-bülten olarak önemli gelişmeleri sizinle paylaşırız.
E-Posta:

 

İLETİŞİM

TED Malatya Koleji İnönü Üniversitesi Yerleşkesi - MALATYA

  • Tel: +90 422 341 03 73
  • Fax: +90 422 341 11 36

Sosyal Medya

Sosyal medyadayız. Bizi takip edin.

FacebookTwitterYouTubeInstagramVimeoRss

QR-Kodu

QR-Code dieser Seite

YÖNETİCİ GİRİŞİ