Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı ve Proje Koordinatörlüğü

Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı ve Proje Koordinatörlüğü Birimi

Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı ve Proje Koordinatörlüğü birimimiz, yurt dışında dil eğitimi, kültürel alışveriş amaçlı değişim programları, uluslararası geçerliliğe sahip yabancı dil sınavları ve bilimsel gezileri ile akademik başarının yanı sıra farklı donanımlar kazandırmak ve öğrencilerimizin birer dünya vatandışı olma hedefi ile, öğrencilerimizin yurtdışındaki başarılarına da katkıda bulunmayı amaç edinmiştir. Birimimiz her öğrencinin ihtiyacına, hayaline ve hedefine en uygun, en kaliteli yurtdışı eğitim programlarını sunmak misyonu ile hareket etmektedir.

Yurtdışında eğitim kişisel ve profesyonel gelişim açısından bir çok katkı sağlar. Yeni bir dili öğrenmenin en ideal yolu olmasının dışında, öğrencilerimize dünyaya açılma, deneyimlerini ve dünya görüşlerini genişletme imkanı ve iş başvurularında bir adım öne geçmelerini sağlar.

Bu anlamda okulumuzda Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı Koordinatörlüğünde uyguladığımız programlar:

Okulumuzda Yurt Dışı Eğitim İçin Uygulanan Programlar:

1.Yabancı Dil Yeterlilik Sınavları: Cambridge Exams, TOEFL Junior, Goethe Almanca Sertifika Sınavları

2.Değişim Programları:

  • Kanada Lise Değişim Programı 
  • Robert-Bosch-Vakfı’nın önderliğinde Almanya Öğrenci Değişim Programı
  • Erasmus+ Avrupa Birliği destekli Stratejik Okul Ortaklıkları Programı
  • CERN: Avrupa Nükleer AraştırmaMerkezi anlamına gelen CERN, dünyanın en büyükparçacık fiziği laboratuvarıdır.
  • NASA Uzay Kampı gezisi

 

3. Bilimsel ve Kültürel geziler:

4. Yaz Okulu: Yaz tatillerini Yabancı Dillerini geliştirmek amaçlı değerlendirmek isteyen öğrencilerimiz için Amerika ve İngiltere başta olmak üzere, farklı alternatiflerin bulunduğu yaz kampı programları hazırlanır.

5. MUN Club: MUN - Model United Nations, Birleşmiş Milletler toplantılarının içerik ve şekil olarak öğrenciler tarafından canlandırıldığı konferanslardır. MUN konferanslarında gerçek dünya meselelerini tartışmaktadır. MUN, üniversiteler, eğitim kuruluşları ve dünyanın pek çok akademik otoritesi tarafından öğrenciler için en prestijli akademik aktivite olarak kabul edilmektedir.

Hazırlık aşamasında olan ve 2016-2017 Eğitim ve Öğretim yılında ve 2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılında faaliyete geçecek olan uluslararası geçerliliğe sahip Sertifika programları:

BTEC: BTEC, uygulamalı öğrenim alanında dünyanın en başarılı ve en çok beğenilen markası olup, öğrencilerimizin öğrenmek isteyeceği programları oluşturma özgürlüğü sağlayan mesleki yeterliliklerdir. Bu program öğrencilere yüksek öğretimde ya da iş hayatında yükselmek için gereken sosyal ve düşünme becerilerini, uygulamaya yönelik içeriklerle kazandırmaktadır.

IGCSE: IGCSE Uluslararası Ortaöğretim sertifikasıdır ve özellikle yurtdışında okumak isteyen öğrencilerimizi yükseköğretim programına hazırlar.

ABRSM: The Associated Board of the Royal Schools of Music sınavı uluslararası geçerliliğe sahip bir Müzik sınavı sertifikasıdır.

SAT Sınavları: SAT, Türkiye’deki üniversitelerde öğrenim görmek isteyen yabancı uyruklu öğrenciler ile Amerikan üniversitelerinde  lisans eğitimi almak isteyen öğrencilerin girdiği ve sonuçlarını bu üniversitelere başvururken kullandıkları sınavdır.

Lise Öğrencilerimize dönem başında programlar ile ilgili oryantasyon çalışmalı yapılır. Öğrencilerimiz faaliyetlere ve sınavlara katılım konusunda bilgilendirilir ve teşvik edilir. Öğrencilerimizin sınav ve program başvuruları birim tarafından koordine ve takip edilir. Bu süreç içerisinde Veli ile bilgilendirme ve yönlendirme amaçlı iletişim sağlanır.

Detaylı bilgi için Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı ofisimize ziyaretinizi rica ederiz.

Saygılarımla.

Aylin Elçi

 

İletişim:

Tel: 0 422 341 03 73

Email:Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

comlogoecogeothekanadalogo.pngtubitak.jpgmatematik_logo3.jpgYGA2.jpgBTEC Logo K12NET Logo

E-Bülten Üyeliği

 Üye olduğunuz taktirde e-bülten olarak önemli gelişmeleri sizinle paylaşırız.
E-Posta:

 

İLETİŞİM

TED Malatya Koleji İnönü Üniversitesi Yerleşkesi - MALATYA

  • Tel: +90 422 341 03 73
  • Fax: +90 422 341 11 36